Strona główna News Piszą o nas Projekty unijne Kontakt
Bieżnie lekkoatletyczne

Nawierzchnie bieżni lekkoatletycznych należą do istnotnych elementów infrastruktury sportowej. Zastosowanie właściwego rodzaju nawierzchni pozwala osiągnąć oczekiwane rezultaty. Oferujemy wykonanie nawierzchni bieżni lekkoatletycznych z różnego rodzaju materiałów. Jednym z nich jest prefabrykowana bieżnia lekkoatletyczna typu King Arthur występująca w różnych wariantach grubościowych. Wariant o grubości 13mm posiada certyfikat IAAF (Międzynarodowej Federacji Lekkiejateletyki) potwierdzający spełnianie wymagań stawianych przez tą federację dla wykorzystania produktu do sportów wyczynowych.

Produkt powinien być układany na podłożu asfaltowym lub betonowym. Może być stosowany zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Linie bieżni uzyskuje się przez malowanie natryskowe na uprzednio przyklejonej płaszczyźnie nawierzchni.

 

 

Produkt występuje w kilku wariantach kolorystycznych:

 

Inną dość powszechnie stosowaną nawierzchnią na bieżnie lekkoatletyczne jest sztuczna trawa, głównie dotyczy to obiektów szkolnych.  Na bieżniach lekkoatletycznych stosuje się trawę analogiczną jak dla boisk wielofunkcyjnych. Układanie, montaż linii, rodzaj podłoża są takie same jak w przypadku boisk. Bieżnie tego typu charakteryzują się przede wszystkim niższą ceną wykonania w porównaniu do wszystkich innych rodzajów nawierzchni.

.